ŘEŠÍTE TECHNICKOU OTÁZKU A POTŘEBUJETE PORADIT ?

Úvod Podpora ŘEŠÍTE TECHNICKOU OTÁZKU A POTŘEBUJETE PORADIT ?

 Vyberte kategorii, kterou potřebujete zodpovědět ohledně používání radiátorů, péči a reklamaci.

 

TOPR

POUŽÍVÁNÍ DESIGNOVÝCH RADIÁTORŮ

   

Každý výrobce má stanovené podmínky pro používání jejich radiátorů. Podmínky jsou jednotlivě uvedeny u každého výrobce. Všeobecné podmínky pro použití radiátorů naleznete níže.


TOPR

VŠEOBECNÉ PODMÍNKY PRO POUŽITÍ RADIÁTORŮ

   

Radiátory jsou standardně navrženy a zkonstruovány pro vnitřní použití. Tedy pro vytopení interiéru/místnosti a popřípadě pro osušení textílie. Radiátory lze připojit na otopný systém, elektriku nebo na tzv. kombinovaný způsob (voda, elektrika).  U každého radiátoru jsou technické informace ohledně způsobů připojení a možného provedení.  Při pořízení je potřeba zohlednit maximální provozní tlak, který je uvedený v popisu a technickém listu u každého otopného tělesa.


TOPR

INSTALACE DESIGNOVÝCH RADIÁTORŮ

   

- Vždy doporučujeme, aby instalaci prováděla osoba, která je oprávněná a způsobilá k montáži radiátorů (topenář, instalatér). V případě kombinovaného a elektrického připojení je potřeba dodržovat bezpečné zóny dle (ČSN 33 200-7-701), které naleznete u každého výrobce. Radiátory musí být připojené pouze na napětí 230V 50Hz do odpovídající zásuvky. Topná tyč musí být připojena pouze zespod na jedno ze dvou profilů.


- Před použitím doporučujeme radiátor řádně odvzdušnit a zkontrolovat připojení či naplnění radiátoru. U elektrické a kombinované verze je potřeba zkontrolovat správné umístění topné tyče a tělesa do zón. Před montáží radiátoru doporučujeme přečíst si návod a postupovat jednotlivými kroky. Důležité je zkontrolovat váhu tělesa a postupovat bezpečně. U montáže nástěnných konzol doporučujeme přesně rozměřit kotvící body na materiál, který odpovídá bezpečnému zavěšení radiátoru (cihly, tvárnice, beton). V případě jiné skladby zdiva, doporučujeme konzultaci s pověřenou osobou. Radiátor nesmí být používán jinak než jako otopné těleso sloužící pro vytopení místnosti.


TOPR

ODVZDUŠŇOVÁNÍ RADIÁTORŮ

   

Radiátor by měl být před prvním použitím řádně odvzdušněn. Tento proces se provádí i při dlouhé odstávce topného systému. K tomuto procesu je používán tzv. odvzdušňovací ventil, který je součástí dodávky. Proces můžete provádět i tehdy, pokud máte pocit, že topné těleso netopí po celé jeho části, popřípadě topí málo. Příčina problému je vzduchová bublina v radiátoru, která se díky odvzdušňování dostává ven s radiátoru a otopné soustavy.


TOPR

PÉČE O RADIÁTORY

   

Zpravidla se radiátory čistí pouze běžnými prostředky pro domácnost, které neobsahují škodlivé látky (agresivní rozpouštědla, abrazivní prvky). Doporučujeme použít utěrky z mikrovlákna.

  

TOPR

REKLAMACE

   

Pokud radiátor nebyl poškozen špatnou manipulací a je zjevné, že chyba nastala ve výrobě, zajistíme vyreklamování Vašeho radiátoru a následné dodání nového produktu. Pokud nastala chyba při přepravě a radiátor Vám došel poškozen, musí být nahlášena vada na produktu a to nejpozději do 3 dnů od převzetí zásilky. Veškeré informace a podmínky reklamace naleznete v reklamačním řádu.

Copyright 2015 - 2020 © topeniakoupelny.cz