TERMOSTATICKÉ SETY

Úvod Podpora TERMOSTATICKÉ SETY

Jako důležitá součást radiátorů jsou termostatické sety, které jsou pevně připojeny k trubkám, a díky termostatické hlavici můžete regulovat teplotu Vašeho radiátoru podle potřeby. Sety se skládají s několika částí, které jsou důležité pro správné zapojení a následné fungování radiátoru.


sverne

Svěrné šroubení :  Je důležité pro pevné připojení k trubkám a dělí se podle materiálu trubky. 
Al/PE-X: Plastové trubky o průměru 16x2 mm
Měď: Měděné trubky o průměru 15 mm

  

hlavic

Termostatická hlavice: Důležitá část pro regulování teploty na daném radiátoru a musí být nasazena na termostatickém ventilu

 

vent

Termostatický ventil:  Reguluje přiškrcení nebo povolení ventilové vložky a tím zmenší nebo zvětší průtok teplé vody do radiátoru podle toho, jak nastavíte termostatickou hlavici.

 

 

PŘIPOJENÍ TERMOSTATICKÉ SADY


Důležitý faktor při výběru termosetu je umístění vstupu (přívod teplé vody) a výstupu (odtok ochlazené vody) u daného radiátoru. Dále zaleží na vedení trubek, zda Vám vedou ze zdi, nebo napřímo z podlahy.  Nabízíme ve trojím provedením (bílá, chrom, nerez).

 

  

 

Set úhlový – triaxiální

           Set přímý

         Set rohový

   Rohový středový

     Přímý středový

set1 set2 set3 set4 set5

  

  

 

JAKÉ TYPY OHŘEVU MŮŽETE MÍT?


   Vodní

 
VODA

Nejčastější způsob vytápění je pomocí rozvodů teplé vody v domě. Pomocí trubek z kotle Vám proudí teplá voda do otopného tělesa a vytéká zpět.

 

Elektrický

 
ELEK

 Je doporučován tehdy, kdy potřebujete pouze přitápět.

 

  Kombi

 
KOMBI

Vhodný na přitápění tehdy, kdy již netopíte pravidelně (jaro, léto, podzim). Kombinuje předchozí dva způsoby ohřevu, které fungují nezávisle na sobě.

 
Copyright 2015 - 2020 © topeniakoupelny.cz